Požadovaný text nenalezen. KamPoMaturitě.cz - přijímací zkoušky, kurzy, testy, nulté ročníky - JazykovéŠkoly.com - nejpodrobnější adresář jazykových škol a jazykových kurzů v ČR.

Doporučit známému
:
:
:
:
Všechny položky jsou povinné

Zvolte stranu: 1-25 | 26-50 | 51-75 | 76-96

2. kola přihlášek: Které školy přijímají i v květnu a dál?

Články - kde se ještě můžete přihlásit na VŠ?

Většina veřejných vysokých škol uzavřela příjem přihlášek na konci února a v březnu.  Každý měsíc aktualizujeme informace o tom, kde se na veřejných vysokých školách můžete přihlásit i později, a která škola koná druhé kolo přijímacího řízení. Nově se můžete hlásit na obor Metrologie v geodézii a strojírenství FSV ČVUT, Viola HAMU nebo do 2. kola na FJFI ČVUT.

U většiny soukromých škol se můžete přihlašovat až do zahájení nového akademického roku.

Kompletní přehled o všech vysokých školách najdete na www.VysokeSkoly.com.

Dny otevřených dveří vysokých škol 2014

články dny otevřených dveří

Většina akcí veřejných a státních vysokých škol proběhla v lednu a únoru. 30. května můžete navštívit dny otevřených dveří FAMU, 6. 6. pak IES FSV UK. Přehled pro soukromé VŠ najdete v příloze k tomuto článku.

Prázdniny ve školním roce 2013/2014 a 2014/2015

Články - prázdniny a organizace školního roku

Poslední volno v tomto školním roce nás čeká 1. a 8. května, na mnoha školách je navíc doplněné o ředitelské volno 2. a/nebo 9. května. Uvádíme zde prázdniny pro tento i příští školní rok na základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích. Nechybí ani informace o svátcích, které zasahují do školního roku. 

Video návody: Jak se dostat na nejžádanější obory

články video prezentace 2013

Čekají vás přijímačky a jste zahlceni informacemi? Připravili jsme pro vás přehledná videa, kde najdete vše, co jste potřebovali vědět :)

Jak se dostat na nejžádanější obory? Chce to důkladnou přípravu v kurzu

článek přípravné kurzy jak se dostat na nejžádanější obory

Každý rok se téměř 3/4 zájemců nedostanou na práva a medicínu, až polovina zájemců na ekonomické a humanitně zaměřené obory, u psychologie na UK máte jen 5 % šanci na úspěch. Připravte se s námi a přihlaste se do kurzů na www.KamPoMaturite.cz.

Rozhovor: Netradiční party "dovolená" na pláži

článek rozhovor pomaturitní party dovolená 2014

Co můžete očekávat od party dovolené, jak to probíhá a proč se se spolužáky vydat na poslední velký mejdan jsme se zeptali přímo u zdroje. Na otázky nám odpovídali Honza Barek a Honza Lenčo z Party Kýblu, všechny jejich akce najdete na www.KamPoMaturite.cz/party/

Status studenta 2014 a 2015

články - status studenta

Maturita je za dveřmi, a tak začínají být aktuální otázky: Do kdy trvá status studenta? Co v případě, že se maturita nepovede? Co obnáší status studenta, kdy vzniká, zaniká a jaké termíny je dobré si ohlídat? Článek jsme doplnili o přehlednou tabulku možností, které mohou nastat během vašeho studia i na jeho konci.

Jak se dostat na nejžádanější obory vysokých škol 2014

článek jak se dostat na nejžádanější obory 2014

Zajímá vás, kde se na dané obory můžete přihlásit? Jaké jsou konkrétní požadavky k přijímačkám pro rok 2014? Informace pro obory, které neuvádíme v tomto přehledu, najdete na www.VysokeSkoly.com, aktuální informace k 2. kolům a prodloužení termínů pro podání přihlášek pak zde.

Jak se dostat na přírodovědné fakulty

článek jak se dostat na přírodovědné obory

Biologii, chemii, fyziku, geografii, ekologii, demografii, matematiku, biochemii, geologii a obory zaměřené na zemědělství, lesnictví či zahradnictví můžete studovat na 18 veřejných a 2 soukromých vysokých školách. Abychom se neopakovali, neuvádíme pedagogické, technické a biomedicínské/veterinární obory.

Last minute příprava na maturitu 2014 s 20 % slevou

články onlinematurita last minute příprava 4 2014

Nestíháte přípravu na maturitu? Online kurzy představují ideální variantu pro přípravu na letošní maturitu na poslední chvíli. Můžete zvolit konkrétní předměty nebo komplexní přípravu z matematiky, anglického jazyka a češtiny. Pro všechny návštěvníky našich stránek se slevou 20 % na jeden předmět nebo 2 předměty + 1 zdarma.

Přijímačková pohotovost: Psychologie, politologie, žurnalistika

články intenzivní přípravné kurzy přijímačková pohotovost 5 2014

Dolaďte svou formu před přijímačkami a přihlaste se do intenzivních týdenních přípravných kurzů. Probíhají v Praze od 19. do 23. května od 17:00 do 20:00. Intenzivní příprava, simulace přijímacích zkoušek nanečisto, shrnutí učiva během jednoho týdne. Připravit se můžete v kurzech psychologie, politologie nebo žurnalistiky. Pro přípravu doporučujeme také tyto učebnice, skripta a další materiály.

Jak se dostat na technické fakulty

článek jak se dostat na technické obory

Technické obory obvykle netrpí přetlakem uchazečů, často zájemce lákají na přijetí bez přijímacího řízení. Ovšem odpad či „úmrtnost“ v prvním roce studia jsou u těchto oborů až na výjimky značné.
Studovat můžete na 22 veřejných, 1 státní a 12 soukromých školách, pedagogické, přírodovědné, biomedicínské/farmaceutické a umělecké obory najdete podrobně v příslušných částech tohoto seriálu.
 

 

Jak se dostat na humanitní obory

články jak se dostat na humanitní obory

Psychologii, filozofii, logiku, politologii, sociologii, sociální politiku a sociální práci, historické vědy, filologii, pedagogiku, informační studia a knihovnictví, překladatelství a tlumočnictví, obecnou teorii a dějiny umění a kultury a další obory lze studovat na 44 fakultách humanitních, filozofických, teologických a sociálních věd a dalších fakultách veřejných vysokých škol. Humanitní obory jsou dále v nabídce na 13 soukromých vysokých školách. Učitelské, ekonomicky zaměřené obory a obory psychologie uvádíme v samostatném článku.

Nové číslo časopisu KamPoMaturite.CZ online

časopis KamPoMaturitě.CZ duben 2014

Nové číslo časopisu KamPoMaturitě.CZ se v dubnu chystá do maturitních ročníků všech středních škol, zajímavé informace zde najdou i studenti třetích ročníků. Nedostalo se na vás? Stáhněte si časopis zdarma nebo si jej prolistujte online na www.Casopis.KamPoMaturite.cz a nebo na Facebooku.

 

 

Afterparty Miss Maturita: 22. 3. 2014 fotografie z akce

článek afterparty miss maturita 22 3 2014 top 3

V sobotu 22. března proběhlo v G1 Club & Lounge předávání cen 6. ročníku www.MissMaturita.cz a následná afterparty. Fotoreport z akce najdete u článku.

 

 


 

Nová maturita 2014

Články - nová maturita

K jarnímu termínu maturity je přihlášeno bezmála 90 000 maturantů, matematiku si zvolilo zhruba 36 % přihlášených, necelých 64 % bude konat zkoušku z cizího jazyka. Společná část státní maturity proběhne od 2. května do 13. května 2014. Odkazy na nejnovější vzorové testy a oficiální "ostré" testy i další informace k maturitní zkoušce 2014 uvádíme v detailu tohoto článku.

Kam po maturitě: na jazykové pomaturitní studium

článek pomaturitní jazykové studium fairlist 3 2014

Pokud se nedostanete na žádnou vysokou školu, nezoufejte. Jsou i jiné možnosti, jak plnohodnotně využít svůj čas. Řeč je o pomaturitním studiu jazyků, ve kterém vám zůstane zachován status studenta. Toto studium zná téměř každý, ale informací o něm má většina lidí málo. Proto si pojďme tento typ studia více přiblížit.

Rozcestník: Kam po škole?

Články - rozcestník kam po maturitě

Zvážili jste, kam se vydat po maturitě? Shrnujeme hlavní výhody a nevýhody jednotlivých možností.

Maturita krok za krokem 4: Profilová část maturity (společenskovědní předměty)

Maturita krok za krokem 4: Profilová část maturity (společenskovědní předměty)

V minulých dílech našeho seriálu jsme vám společně s portálem Seminarky.cz dali návod na strategii přípravy k maturitě, informace o společné části i tipy na podklady pro přírodovědné předměty profilové části. V tomto dílu se opět podíváme na profilovou část, která je specifická pro jednotlivé střední školy.

Maturita krok za krokem 3: Profilová část maturity (přírodovědné předměty)

články seriál maturita krok za krokem díl 3

V předchozích částech maturitního seriálu jsme pro vás s portálem Seminarky.cz shrnuli základní rady, jak se připravovat na maturitu, a informace o společné části. V tomto dílu se blíže podíváme na profilovou část, která je specifická pro jednotlivé střední školy.

Jak se dostat na pedagogické fakulty

článek jak se dostat na pedagogické fakulty

Kromě 9 pedagogických fakult je možné se přihlásit na učitelské obory téměř na všech veřejných vysokých školách od uměleckých až po ekonomické či technické, v tomto přehledu proto uvádíme pouze školy s pedagogickou fakultou. Pedagogické obory nabízejí také 3 soukromé vysoké školy.

Jak se dostat na politologii

články jak se dostat na politologii

Obor politologie můžete studovat na 8 fakultách veřejných škol a třech školách soukromých.

Maturita krok za krokem 2: Společná část maturity (český jazyk a literatura, matematika a cizí jazyk)

články seriál maturita krok za krokem díl 2

V minulém díle seriálu o maturitě jsme vám společně s portálem Seminarky.cz dáli tipy na obecnou strategii přípravy k vaší velké zkoušce. Tentokrát se podíváme na tři předměty, s nimiž se jako s povinnými setkáte u společné části maturity, a to český jazyk a literaturu, matematiku a cizí jazyk. Český jazyk a literaturu absolvují všichni studenti, u druhého předmětu povinné části si můžete zvolit mezi matematikou a cizím jazykem.

Maturita krok za krokem 1: Jak se připravit

články seriál maturita krok za krokem díl 1

Do maturitní zkoušky už není daleko a je načase nachystat si plán boje. Dobrá příprava na maturitu nespočívá jen v naučení se látky – přesouvání učiva z poznámek a knih do hlavy je jen jednou z mnoha fází celé maturitní bitvy. Mnoho studentů se například s plnou vervou pustí do učení, ale pak zjistí, že jim nezbývá čas nebo k některým tématům nemají žádné podklady. Abyste z maturitního pole neodešli poražení, zpracovali jsme pro vás společně s portálem Seminárky.cz rady a návody, jak se na velký den D připravit.

Jak se dostat na Policejní akademii ČR

články jak se dostat na policejní akademii

Policejní akademie České republiky se sídlem v Praze je státní vysoká škola univerzitního typu. Ke studiu přijímá civilní uchazeče i studenty z řad Policie ČR a dalších určených úřadů.

Zvolte stranu: 1-25 | 26-50 | 51-75 | 76-96

Doporučujeme jazykové školy

Doporučujeme pomaturitní kurzy

Doporučujeme zahraniční pobyty

Doporučujeme další kurzy


Partneři: KamPoMaturite, Letenky, Referáty, Autoservis pneuservis BarchošReferáty, Školní StránkyStudentské servery